Nabídka zboží

Zasílání informací

Emisní plán ČNB 2006-2010                                    Emisní plán České Mincovny r. 2018


Emisní plán ČNB 2011-2015                                    


 

Sada zlatých medailí Václav Havel - Proof

Sada zlatých medailí Václav Havel - Proof

Sada tří zlatých medailí Václav Havel - Proof

Více informací


51 950Kč vč. DPH

1 zboží na skladě

Upozornění: poslední kus skladem!

Sada tří zlatých medailí Václav Havel

 

Autor : Vojtěch Dostál, DiS.

Materiál : zlato - Au 999,9

Hmotnost : 23,34g (3 x 7,78g)

Průměr : 22 mm

Provedení : Proof

Hrana : hladká

Náklad : 400 ks

Emise : září 2016

Ražba : Česká Mincovna a.s.

Každá stříbrná medaile je opatřena ochrannou plastovou kapslí a všechny společně jsou uloženy do dárkové, luxusní, dřevěné etue. Součástí je též certifikát pravosti České mincovny.

Mimořádná emise pamětní sady stříbrných medailí, kterou Česká mincovna vydává u příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla, představuje jednu z nejvýraznějších osobností naší historie ve třech odlišných úlohách dramatika, disidenta a prezidenta.

Tyto tři osudové role se v Havlově životě navzájem doplňovaly a jedna bez druhé nemohly existovat – výřečnost dramatika umožnila disidentovi otevřeně projevit své názory a renomé disidenta dodalo prezidentovi punc obětavosti.

Averzní strany medailí nesou živé portréty Václava Havla – rozcuchané vlasy dramatika a disidenta symbolizují nespoutanost a brýle na čtení posazené nízko na nose vyjadřují inteligenci. Prezident sice vyměnil civilní oděv za formální oblek s vázankou a stejně tak je usedlejší i jeho účes, ale z očí mu nepřestává vyzařovat síla a odhodlání.

Reverzní strany jsou pak abstraktním vyjádřením jednotlivých rolí Václava Havla. Dramatika charakterizuje koláž složená z názvů bezpočtu uměleckých děl, kterými na sebe upozornil doma i v celém svobodném světě, morální převaha disidenta nad totalitním režimem je zpodobněna prsty vztyčenými v symbolu vítězství a demokraticky zvolenému prezidentovi náleží silueta Pražského hradu.

Pokud se jednotlivé reverzy chronologicky seřadí, odhalí srdce – osobní symbol Václava Havla spojený s nesmrtelným výrokem „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“. Řešení tohoto „hlavolamu“ je vyryto na víčku luxusní dřevěné krabičky, která vedle medailí samotných obsahuje ještě brožuru s obsáhlým tematickým pojednáním historika PhDr. Petra Koury, Ph.D.

Zdroj: Internetové stránky ČM a.s.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Only registered users can post a new comment.