Zlaté Smart mince roku 2020

Emisní plán ČNB r. 2021-2025                              Emisní plán České Mincovny r. 2020

 

2020 - Zlatá mince Legendy čs. hokeje 25 WST Milan Nový

2020 - Zlatá mince Legendy čs. hokeje 25 WST Milan Nový

Zlatá mince 25 WST Legendy čs. hokeje - Milan Nový - Proof - rok 2020

Více informací


17 790Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Zlatá mince 25 WST Legendy čs. hokeje - Milan Nový - Proof - rok 2020

 

Autor : Lukáš Jan, Ak. soch.

Materiál :  zlato - Au 999,9

Hmotnost : 7,78 g

Průměr : 22 mm

Provedení : Proof

Hrana : hladká

Náklad : 200 ks

Emise : únor 2020

Ražba : Česká Mincovna a.s.

Stříbrná mince je opatřena ochrannou plastovou kapslí a uložena do zlaté papírové etue. Součástí je též certifikát pravosti České mincovny.

„Balík“ – střední útočník, olympijský medailista, dvojnásobný mistr světa a šestinásobný mistr republiky – proslul tvrdými, přesnými a dokonale načasovanými střelami. Góly rozdával jako na běžícím pásu – dokázal nastřílet 470 branek v nejvyšší hokejové soutěži a k nim přidal 120 gólů v reprezentaci. Jako první tak přesáhl 500 branek vstřelených v lize a reprezentaci a stal se nejlepším českým střelcem všech dob. Co stálo za jeho fenomenálním úspěchem, který dnes jen těžko někdo překoná? „Byla v tom spousta práce navíc. Na zahradě jsem měl dřevěnou branku a tam přesně vyznačené ty čtyři rohy, kde je brankář nejzranitelnější. Trefoval jsem je hodiny a hodiny, abych si to zafixoval. V zimě jsem běhal se sedmikilovým závažím několik kilometrů. Neustále jsem na sobě pracoval – ne kvůli trenérům, ale kvůli sobě,“ vysvětluje kladenský kanonýr, který neváhal cvičit střelbu s ocelovými puky.

Zdroj: Internetové stránky ČM a.s.


Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Only registered users can post a new comment.