Stříbrné Smart mince roku 2020

Emisní plán ČNB r. 2021-2025                              Emisní plán České Mincovny r. 2020

 

2020 - Stříbrná mince Legendy čs. hokeje 2 WST Jiří Holeček

2020 - Stříbrná mince Legendy čs. hokeje 2 WST Jiří Holeček

Stříbrná mince 2 WST Legendy čs. hokeje - Jiří Holeček - Proof - rok 2020

Více informací


1 650Kč vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Stříbrná mince 2 WST Legendy čs. hokeje - Jiří Holeček - Proof - rok 2020

 

Autor : Fojtů Zbyněk, Ak. soch.

Materiál :  stříbro - Ag 999

Hmotnost : 29 g

Průměr : 40 mm

Provedení : Proof

Hrana : hladká

Náklad : 500 ks

Emise : září 2020

Ražba : Česká Mincovna a.s.

Stříbrná mince je opatřena ochrannou plastovou kapslí a uložena do stříbrné papírové etue. Součástí je též certifikát pravosti České mincovny.

Už jako malý kluk jsem věděl, že naše národní mužstvo získalo poslední zlaté medaile v roce 1949. A jak jsem pomalu dorůstal, říkal jsem si, že kdyby se mi povedlo za to národní mužstvo hrát, že by bylo krásné, kdyby zrovna ta naše generace tu zlatou medaili získala. No, a nakonec se to povedlo,“ vzpomíná Jiří Holeček. Titul mistrů světa jsme tehdy nezískali jednou, ale hned třikrát a vrchovatou měrou k tomu přispěl právě brankář známý jako „Fakír“. „Má přezdívka vznikla v Jihlavě, při výběru na vojnu. Byl jsem ze všech nejhubenější, vážil jsem šedesát kilo. Spoluhráči říkali, že se v bráně kroutím jako had a že mi chybí jen fakírská píšťalka. Začali na mě volat »fakíre, běž do brány« a já na to slyšel,“ vypráví s úsměvem gólman. Protivníky deptal nejen bleskovým postřehem a neuvěřitelnou uvolněností v kloubech, ale také kousavými poznámkami: „Počkej, co ti řeknou doma v Moskvě, až zase prohrajete…“

Zdroj: Internetové stránky ČM a.s.


Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Only registered users can post a new comment.