Stříbrné Smart mince roku 2020

Emisní plán ČNB r. 2021-2025                              Emisní plán České Mincovny r. 2020

 

2020 - Stříbrná mince Legendy čs. hokeje 2 WST Martin Ručínský

2020 - Stříbrná mince Legendy čs. hokeje 2 WST Milan Nový

Stříbrná mince 2 WST Legendy čs. hokeje - Martin Ručínský - Proof - rok 2020

Více informací

Sleva!
1 550Kč vč. DPH

1 650Kč vč. DPH

2 zboží na skladě

Stříbrná mince 2 WST Legendy čs. hokeje - Martin Ručínský - Proof - rok 2020

 

Autor : Fojtů Zbyněk, Ak. soch.

Materiál :  stříbro - Ag 999

Hmotnost : 29 g

Průměr : 40 mm

Provedení : Proof

Hrana : hladká

Náklad : 500 ks

Emise : září 2020

Ražba : Česká Mincovna a.s.

Stříbrná mince je opatřena ochrannou plastovou kapslí a uložena do stříbrné papírové etue. Součástí je též certifikát pravosti České mincovny.

Rychlé nohy a přesné střely získaly „Růčovi“ dvě olympijské medaile – zlato z Nagana 1998 a bronz z Turína 2006 – a tři zlaté medaile z mistrovství světa v letech 1999, 2001 a 2005. V průběhu dlouholeté kariéry v NHL pomohl Martin Ručinský k úspěchu sedmi týmům. Jeho osudem však byl český Litvínov. „Když mi bylo asi pět let, tak už tenkrát jsem byl do hokeje blázen, protože Litvínov byl hokejové město a já chtěl strašně na led. Tátu jsem svým způsobem přemluvil, aby mi opatřil nějaké brusle. Ani se mnou nešel na led. Jen mě přehodil přes mantinel a nechal mě být,“ vzpomíná s úsměvem hokejista. „O necelých čtyřicet let později jsem na tom samém místě stál s pohárem pro vítěze extraligy (sezóna 2014/2015) – s pohárem, o který se marně snažily generace a generace zdejších kluků. Najednou jsem začal cítit, že se ziskem poháru už mi odchází motivace, že už se nemám za čím hnát. Nikdy si nepřestanu vážit toho, že pro mě měl osud schovanou tuhle tečku,“ dodává Ručinský, který s hokejem skončil na samém vrcholu a který byl v roce 2019 uveden do Síně slávy českého hokeje.

Zdroj: Internetové stránky ČM a.s.


Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Only registered users can post a new comment.